Řidiči hřeší na bezpečnostní pásy, zjistily policejní kontroly

(Aktualizováno před )

Moravskoslezští policisté se znovu zaměřili na kontrolu způsobu jízdy, technického stavu vozidla, dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů, a povinností řidičů, které jim zákon stanovuje vůči chodcům.

„Nejčastějším přestupkem, který policisté zjistili, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Celkem 94 řidičů a spolujezdců riskovalo své zdraví nebo dokonce život a nepřipoutali se. Dokonce jeden řidič převážel dítě, které nesedělo v autosedačce. Dalším častým přestupkem byl nevyhovující technický stav, který jsme zjistili u 50 vozidel,“ uvedla za Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Daniela Vlčková.

Povinnosti vůči chodcům, což znamená snížit rychlost jízdy či zastavit vozidlo před přechodem a umožnit tak chodci bezpečně přejít vozovku, nesplnilo 22 řidičů. Také 20 chodců porušilo zákon, přičemž se jednalo převážně o nedodržení povinností v souvislosti s přecházením přes vozovku (chůze „na červenou“, přecházení mimo určená místa).

Během trvání akce policisté zkontrolovali 1 632 vozidel. Zjistili celkem 395 dopravních přestupků, z nichž 388 vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši přes 140 tisíc korun a 7 oznámili příslušným obecním úřadům.

(red)

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz