Search
Close this search box.

Řidiče taxíku zaskočila v noci přebíhající srnka

Noční jízdu řidiče taxíku narušila včera srnka, která mu náhle vběhla do cesty. Zvíře, které na místě uhynulo, srazil superb mezi Hvězdlicemi a Kozlany asi ve dvě hodiny po půlnoci. V taxíku necestoval kromě řidiče žádný pasažér. Šofér vyvázl bez zranění, i dechová zkouška byla v pořádku. Předběžná výše škody přesahuje deset tisíc korun.

Zvláště v tomto ročním období nejsou střety vozidel s převážně lesní zvěří výjimkou. Nejčastěji dochází ke střetu se srnou či srncem a teprve pak následuje podíl divokých prasat, zajíců a bažantů. Převažují srážky za snížené viditelnosti, neplatí to však vždy. Vyškovským policistům nahlašují motoristé takovéto nehody i za denního světla.

V drtivé většině situací se jedná o nepředvídatelnou událost, kterou řidič nečeká. Proto řidič ne vždy stihne reagovat na to, že mu vběhne do cesty zvěř. Je dobré s touto situací počítat alespoň v blízkosti lesních úseků a také na místech označených dopravním značením upozorňujícím na toto nebezpečí a dle okolností tomu přizpůsobit rychlost jízdy.

Na Vyškovsku patří k nejčastějším úsekům silnice spojující Vyškov s Blanskem, ale i úseky na Slavkovsku i Bučovicku poblíž silnice I/50, která vede z Brna do Uherského Hradiště. Několik srážek se zvěří máme hlášených i mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient