Search
Close this search box.

Řidiče taxíku zaskočila v noci přebíhající srnka

Noční jízdu řidiče taxíku narušila včera srnka, která mu náhle vběhla do cesty. Zvíře, které na místě uhynulo, srazil superb mezi Hvězdlicemi a Kozlany asi ve dvě hodiny po půlnoci. V taxíku necestoval kromě řidiče žádný pasažér. Šofér vyvázl bez zranění, i dechová zkouška byla v pořádku. Předběžná výše škody přesahuje deset tisíc korun.

Zvláště v tomto ročním období nejsou střety vozidel s převážně lesní zvěří výjimkou. Nejčastěji dochází ke střetu se srnou či srncem a teprve pak následuje podíl divokých prasat, zajíců a bažantů. Převažují srážky za snížené viditelnosti, neplatí to však vždy. Vyškovským policistům nahlašují motoristé takovéto nehody i za denního světla.

V drtivé většině situací se jedná o nepředvídatelnou událost, kterou řidič nečeká. Proto řidič ne vždy stihne reagovat na to, že mu vběhne do cesty zvěř. Je dobré s touto situací počítat alespoň v blízkosti lesních úseků a také na místech označených dopravním značením upozorňujícím na toto nebezpečí a dle okolností tomu přizpůsobit rychlost jízdy.

Na Vyškovsku patří k nejčastějším úsekům silnice spojující Vyškov s Blanskem, ale i úseky na Slavkovsku i Bučovicku poblíž silnice I/50, která vede z Brna do Uherského Hradiště. Několik srážek se zvěří máme hlášených i mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient