Řidiče taxíku zaskočila v noci přebíhající srnka

Noční jízdu řidiče taxíku narušila včera srnka, která mu náhle vběhla do cesty. Zvíře, které na místě uhynulo, srazil superb mezi Hvězdlicemi a Kozlany asi ve dvě hodiny po půlnoci. V taxíku necestoval kromě řidiče žádný pasažér. Šofér vyvázl bez zranění, i dechová zkouška byla v pořádku. Předběžná výše škody přesahuje deset tisíc korun.

Zvláště v tomto ročním období nejsou střety vozidel s převážně lesní zvěří výjimkou. Nejčastěji dochází ke střetu se srnou či srncem a teprve pak následuje podíl divokých prasat, zajíců a bažantů. Převažují srážky za snížené viditelnosti, neplatí to však vždy. Vyškovským policistům nahlašují motoristé takovéto nehody i za denního světla.

V drtivé většině situací se jedná o nepředvídatelnou událost, kterou řidič nečeká. Proto řidič ne vždy stihne reagovat na to, že mu vběhne do cesty zvěř. Je dobré s touto situací počítat alespoň v blízkosti lesních úseků a také na místech označených dopravním značením upozorňujícím na toto nebezpečí a dle okolností tomu přizpůsobit rychlost jízdy.

Na Vyškovsku patří k nejčastějším úsekům silnice spojující Vyškov s Blanskem, ale i úseky na Slavkovsku i Bučovicku poblíž silnice I/50, která vede z Brna do Uherského Hradiště. Několik srážek se zvěří máme hlášených i mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.