Search
Close this search box.

Řidič zřejmě přehlédl druhou sanitku

Včera ráno vyjížděli dopravní policisté k dopravní nehodě osobního auta a sanitního vozu.

K té došlo v době ranní špičky v 06:27 na frekventovaném úseku silnice č. I/14 v Lipovce. Řidiče osobního auta zn. Ford Focus jedoucího od Rychnova nad Kněžnou před křižovatkou, na které chtěl odbočovat vlevo směrem do centra obce, dojížděla dvojice aut rychlé záchranné služby se zapnutými majáky. Pětadvacetiletý mladík se s fordem uhnul k pravé straně, aby dal záchranářům přednost. Zřejmě ale přehlédl, že se jedná o dva vozy a při vyjetí z pravého okraje silnice zpět vjel do jízdní dráhy sanitnímu vozu zn. Volkswagen Transporter, se kterým se střetl. Ke zranění žádných osob naštěstí nedošlo. Přítomnost alkoholu policisté na místě provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů vyloučili. Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 90.000 korun.
Ke druhé dopravní nehodě vyjížděla dopravní hlídka spolu s kolegy z obvodního oddělení Dobruška po šestnácté hodině. Řidička vozu zn. Peugeot 106 jedoucí od Přepych směrem na Opočno s největší pravděpodobností v levotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a s autem dostala smyk, který nezvládla. Peugeot přeletěl do levého příkopu a poté na pole, kde se ještě několikrát přetočil. Záchranáři osmnáctiletou ženu převezli se zraněním do nemocnice, provedená dechová zkouška na přítomnost na alkohol u ní vykázala negativní hodnotu. Škoda této havárie je vyčíslena na 30.000 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient