Search
Close this search box.

Řidič ujížděl policistům a utíkal před nimi, měl zákaz řízení

Policisté z oddělení obecné kriminality skončili prověřování případu, kdy řidič ujížděl policistům a najížděl na služební vozidlo. Navíc řídil vozidlo, i když měl uvedenou činnost zakázanou. Pětatřicetiletému muži ze Sušice bylo předáno usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V sobotu 13. ledna letošního roku krátce po patnácté hodině na ulici Čsl. Armády v Sušici, zpozorovali policisté osobní vozidlo Škoda Octavia, na kterém nebyly umístěny registrační značky a věděli, že řidič má platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté se služebním vozidlem použili výstražné světelné a zvukové zařízení k zastavení vozidla. Řidič na výzvy nereagoval a s vozidlem couval po ulici Osvobození dále do ulice Pod Viničkami, kde narazil do oplocení rodinného domu. Poblíž policisté zastavili služební vozidlo a chtěli provést kontrolu řidiče, ale pachatel se rozjel proti otevřeným dveřím, ze kterých vystupoval policista a tento včas zareagoval, a tudíž nedošlo k jeho zranění ani poškození vozidla.

Řidič pokračoval směrem do zahrádkářské kolonie Pod Svatoborem, kde z účelové komunikace odbočil na travnatý porost a s vozidlem narazil do listnatého stromu. Muž se snažil z místa utéci, nereagoval na výzvy policistů a následně jej policisté zadrželi, kdy použili donucovací prostředky varovný výstřel i hmaty a chvaty.

Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem, ale testu na zjištění návykových látek se odmítl podrobit. Dále se muž odmítl podrobil lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu.

Následně policisté zjistili, že vozidlo není vedeno v evidenci vozidel a nemá přidělenou registrační značku. Dalším šetřením bylo zjištěno, že muž má podle rozsudku Okresního soudu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce října 2017 na dobu 24 měsíců.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient