Řidič srazil v Písku mladou ženu. Chodkyně srážku nepřežila

Po smrtelné dopravní nehodě motorkáře s vlakem na Táborsku šetřili další tragickou dopravní nehodu i policisté v Písku. Ta se stala krátce po desáté hodině večerní soboty dne 8. září 2018 na hlavním silničním průtahu městem, a to v prostoru křižovatky uvedeného hlavního silničního tahu I/20 a odbočky k vlakovému nádraží.

Dle prvotního šetření zde došlo ke střetu osobního vozidla tovární značky Škoda Yeti, jedoucího ve směru od Prahy na České Budějovice, a chodkyně (27), které přecházela uvedenou čtyřproudou komunikaci ve směru od obchodního domu Lidl k vlakovému nádraží. Ta následkem střetu utrpěla zranění, neslučitelná se životem. Testy na přítomnost alkoholu či jiné návykové látky u řidiče (23) vozu proběhly s negativními výsledky.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelé nařízena soudní pitva.

Mladá žena se tak stala již bohužel 42. letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.