Search
Close this search box.

Řidič srazil chodce a z místa nehody ujel, teď je ve vazbě

Tragickou dopravní nehodu, která se stala ve středu v podvečer ve Fryčajově ulici vyšetřují brněnští policisté. Osobní automobil BMW stříbrné barvy tam srazil dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou silnici. Chodec i přes snahu záchranářů na místě způsobeným zraněním podlehl.

Řidič vozidla z místa nehody ujel. Asi o hodinu později získali policisté vyšetřující případ a pátrající po zmizelém vozidle informaci o požáru osobního automobilu stejné značky. Poblíž Útěchova hořelo auto, které by přinejmenším podle začátečních znaků registrační značky mohlo hrát důležitou roli ve vyšetřované dopravní nehodě. Následně se v obci podařilo zadržet muže, který vozidlo používá. Třiačtyřicetiletý zadržený byl pod vlivem alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu téměř dvě promile. Test na drogy muž odmítl. Navíc při bezpečnostní prohlídce policisté zjistili, že tento je ozbrojený krátkou střelnou zbraní. Při vyšetřování kriminalisté také zjistili, že nemá zbrojní průkaz a že zbraň není registrovaná.

Muž skončil v policejní cele. Pro vyšetření případu uvítají policisté informace svědků, případně kamerové záznamy z vozidel či bezpečnostních systémů o pohybu poškozeného stříbrného vozidla BMW 530. Zároveň také informaci o tom, zda ve vozidle byl řidič sám, či další osoby. Podle zatímních získaných informací měl automobil zamířit z místa havárie v Brně do Adamova a následně směrem do Útěchova. Policisté na případu nadále pracují.

Soudce rozhodl v sobotu po poledni o vzetí podezřelého třiačtyřicetiletého muže do vazby. Ten je nyní stíhaný vazebně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient