Řidič se třemi promile nedodržel vzdálenost a narazil do stojícího auta

Ve středu jel řidič Škody Fabia po silnici v Klatovech. Jednašedesátiletý muž ze Železnorudska, v 9.40 hodin na křižovatce ulic Plzeňská, Tyršova a Domažlická, nedodržel bezpečnostní vzdálenost za vozidlem stejné značky, se kterým stál řidič před ním a zezadu do něho narazil.

Uvedený řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 3,02 a opakovaně 2,72 promile alkoholu. Muž byl převezen se zraněním do nemocnice k vyšetření a následně byl propuštěn a byl proveden i odběr krve. U řidiče poškozeného vozidla byla dechové zkouška s negativním výsledkem.

Odhadnutá hmotná škoda činí 20 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.