Search
Close this search box.

Řidič se snažil hlídce ujet

Policisté poté zjistili, že k tomu měl svůj důvod. Cizinec byl totiž pod vlivem pervitinu, navíc se nesmí na území naší republiky zdržovat.

Tachovští policisté včerejšího dne v brzkých ranních hodinách při provádění hlídkové činnosti stavěli za pomoci služebního vozidla s výstražným zařízením s nápisem „STOP“ v obci Tachov v Tovární ulici osobní vozidlo značky Volkswagen Golf. Jeho řidič na znamení k zastavení nereagoval a začal ujíždět. V ulici Školní zastavil, vystoupil z vozidla a začal utíkat pryč. Po několika metrech byl policejní hlídkou dostižen, a protože začal klást aktivní odpor a bylo z jeho jednání zřejmé, že chce pokračovat v útěku, byly ze strany zakročujícího policisty vůči agresorovi použity hmaty a chvaty a byla mu přiložena služební pouta. Poté, co byl dotyčný zpacifikován, byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která byla negativní. Test na omamné a psychotropní látky však detekoval amfetamin. Na základě toho byl 43letý cizinec vyzván k provedení lékařského vyšetření, které odmítl. Provedenou lustrací policisté navíc zjistili, že má okresním soudem uloženo od konce února letošního roku vyhoštění z České republiky, tudíž pobývá na našem území neoprávněně a maří tak výkon úředního rozhodnutí. V souvislosti s tím proto tachovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ve věci bylo konáno zrychlené zkrácené přípravné řízení. Dotyčný byl umístěn do policejních cel, odkud byl dnes předveden k soudu. Přestupek v dopravě bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient