Řidič se plně nevěnoval řízení a naboural do vozidla, které odbočovalo

16.listopadu se stala dopravní nehoda nedaleko obce Buštěhrad. Došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Opel Astra při jízdě od Kladna se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a narazil do zadní pravé části osobního vozidla Škoda Octavia, které jelo taktéž ve směru od Kladna, ale odbočovalo na obec Buštěhrad. Řidičkou odbočujícího vozidla byla třicetiletá žena, která vlivem střetu byla odhozena vpřed. Vozidlo Opel Astra s poškozeným předním kolem pokračovalo v jízdě ve směru k dálnici D7, kde narazilo do stromu a došlo k převrácení na střechu.

Na místo dopravní nehody byla přivolána posádka ZZS, která převezla k vyšetření řidičku z osobního vozidla Škoda Octavia. Dvoučlenná posádka z osobního vozidla Opel Astra neutrpěla žádné zranění. Všichni účastníci dopravní nehody byli připoutáni bezpečnostními pásy. Osmiletý chlapec při cestování byl v dětském podsedáku a taktéž připoután bezpečnostním pásem. Oba řidiči byli vyzváni k dechovým zkouškám, které byly negativní a alkohol byl na místě dopravní nehody ihned vyloučen. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 90 000,-Kč.

Příčina dopravní nehody je nadále v šetření. Pravděpodobnou příčinou je, že se řidič v dané chvíli plně nevěnoval řízení, neboť jen na okamžik odvrátil pozornost pohledem ve zpětném zrcátku na syna v podsedáku.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Policie dále upozorňuje řidiče, jakmile usednou za volant, aby svou pozornost směřovali pouze na jízdu a plně se věnovali řízení a provozu na pozemních komunikacích. Odpoutání pozornosti při řízení dopravního prostředku, i když jen na malý okamžik, může mít velmi fatální následky. I malí účastníci silničního provozu by měli být poučeni, jak se mají chovat jako spolujezdci, i když auto řídí nejbližší rodinní příslušníci.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient