Search
Close this search box.

Řidič s náklaďákem převážel dřevo, vjel pod viadukt a čtyři kmeny se uvolnily

Policisté na obvodním oddělení v Železné Rudě řešili řidiče, který převážel nákladním vozidlem dřevo a nerespektoval dopravní značení. Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti devětačtyřicetiletý muž z Plánicka.

Ve středu 18. července letošního roku jel muž s nákladním vozidlem, za kterým měl připojený návěs, na němž převážel dříví ve dvou sloupcích. Řidič jel ve směru od Železné Rudy na Alžbětín. Za městem nerespektoval dopravní značku, která je osazena před železničním viaduktem. Dopravní značka zakazuje vjezd vozidel, u kterých výška přesahuje 3,8 metru. Muž při průjezdu železničním viaduktem zavadil horní částí svého nákladu o horní hranu, kdy došlo k uvolnění a pádu čtyř kusů klád o průměru od 29 až 44 cm na komunikaci. V důsledku toho došlo k zastavení provozu vozidel jedoucích po silnici.

Muž z nedbalosti způsobil obecné nebezpečí tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu.

Podle trestního zákoníku může být potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient