Řidič policistům z Vratislavic nadýchal přes 1,8 promile

(Aktualizováno před )

Ve čtvrtek 7. června si do hospůdky na pár pivek vyrazil 45 letý muž z Liberce.
Návštěva restauračních zařízení není nijak zvláštní. Lidé se v úmorných vedrech chtějí osvěžit, pohovořit s kamarády a známými, či jen u chladivého nápoje zrelaxovat. Problém nastane v situaci, kdy se za takovými zážitky vydají automobilem. Jednoduchá a logická řešení bývají velmi často ta správná. S alkoholem za volant neusedat a nesnažit se nalhat si, že ten kousek, co mě dělí od domova, zvládnu dojet i přes alkohol v „žíle“ bez problémů. K tomuto rozhodnutí však 45 letý muž evidentně nedošel.

Krátce před 20 hodinou spatřili policisté z obvodního oddělení ve Vratislavicích, projíždět na Aloisině Výšině osobní automobil Škoda. Vcelku rychlá a poněkud kostrbatá jízda se policistům zdála být podezřelá, a proto se rozhodli automobil zastavit a osádku zkontrolovat. Jakmile se za vozem rozjeli, řidič Škodovky zrychlil a rázným způsobem odbočil z hlavní komunikace. Netrvalo dlouho a policejní vůz i s rozsvícenými majáky měl v zádech. Vědom si toho, že nemá smysl rychlejšímu vozu mužů zákona ujíždět, na výzvy k zastavení pochvíli zareagoval.

Předložené řidičovi doklady byly v pořádku a automobil také. Jen odér linoucí se z vnitřku vozu naznačoval budoucí dohru. Přístroj ke zjišťování alkoholu v dechu opakovaně vykázal pozitivní hodnoty. Přes 1,8 promile pak dokonalo nezbytné. Policisté nejen, že 45 letému řidiči zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění, upozornili jej také na nutnost návštěvy policejní služebny. Zde si pak muž vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu v tomto případě může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz