Řidič nerespektoval přednost a smetl cyklistu, ten musel být převezen do nemocnice

Dne 10. května 2018 v 09:10 hodin došlo na silnici I. třídy v obci Holýšov na křižovatce ulic Jiráskova a Sokolovská k dopravní nehodě. Jednaosmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Peugeot 205 při jízdě nerespektoval svislou dopravní značku Dej přednost v jízdě, vjel na pozemní komunikaci, kde nedal přednost v jízdě motocyklu značky Suzuki třiatřicetiletého motocyklisty, který jel po hlavní silnici směrem na Stod. Došlo ke střetu. Při něm byl motocyklista zraněn a převezen do nemocnice ve Stodu. Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou řidičů policisté vyloučili dechovými zkouškami. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 5 tisíc korun, na motocyklu na 25 tisíc korun a na přilbě a oblečení motocyklisty na 5 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak