Řidič naboural a ujel od nehody, ujížděl i policistům. Ti po něm pátrají

Jičínští dopravní policisté v současné době šetří dopravní nehodu, která se odehrála v neděli 17. června krátce před patnáctou hodinou v Nové Pace – Vrchovině v pravotočivé zatáčce před místní restaurací ve směru jízdy na Novou Paku.

Řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia bílé barvy měl v důsledku své agresivní jízdy narazit pravým bokem do levé přední části osobního motorového vozidla VW Sharan. Po nehodě řidič nezastavil a dál ujížděl vysokou rychlostí ve směru na Novou Paku. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Uvedená dopravní nehoda se stala zároveň součástí policejního pronásledování osobního motorového vozidla Škoda Octavia.

Trutnovští dopravní policisté se téhož dne kolem půl třetí odpoledne rozhodli uvedené vozidlo jedoucí ve směru od Trutnova na Jičín v obci Dolní Kalná zkontrolovat, a to z důvodu porušení dopravních předpisů. Řidič pronásledovaného vozidla nereagoval na policejní výzvy a hlídce se snažil vysokou a bezohlednou agresivní jízdou ujet. Po celou dobu ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, kdy předjížděl v zakázaných místech a najížděl do protijedoucích i předjížděných vozidel. Samotné pronásledování pokračovalo z Dolní Kalné přes obec Čistá u Horek do obce Horka u Staré Paky. Zde řidič zamířil na obec Vidochov a dále pokračoval do Nové Paky, kdy v obci Nová Paka – Vrchovina došlo již ke zmíněné dopravní nehodě. Odstavené ujíždějící vozidlo policisté nalezli bez posádky na sídlišti v Nové Pace v ulici Husitská.

Policisté tímto žádají svědky dopravní nehody a policejního pronásledování, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k uvedeným událostem, aby kontaktovali kteroukoliv služebnu Policie České republiky nebo bezplatnou telefonní linku 158. Rovněž je možné přímo kontaktovat policisty na služební telefonní lince 974 533 461.

Policie prosí zejména protijedoucí řidiče o poskytnutí případných záznamů z vozidlových palubních kamer, které na uvedené trase zaznamenaly nebezpečnou jízdu řidiče bílé Škody Octavia.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient