Řidič nabídnul strážníkům úplatek, hrozí mu trest

Na problémy si zadělal 41letý muž, který měl policejní hlídce nabídnout úplatek. Policisté z obvodního oddělení v Dubí zastavili osobní vozidlo, jehož řidič vykazoval známky požití omamných a psychotropních látek. Muž se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek v těle, který byl pozitivní. Když mu policisté vysvětlovali, jaké to bude mít důsledky a jak se bude v dané věci dále postupovat, řidič jim měl nabídnout peníze, aby se vše udělalo nějak jinak.

Nabídnutí úplatku je však protiprávní, muž byl proto zadržen a následně obviněn z trestných činu podplacení a ohrožení pod vlivem návykové látky, pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, mohl by jít až na šest let do vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak