Řidič Citroenu nerespektoval přednost a vjel pod vlak, skončil v nemocnici

(Aktualizováno před )

Krátce po šesté hodině ranní dnešního dne došlo v Malšicích na Táborsku k dalšímu střetu osobního vozidla a vlaku. Při kolizi byl zraněn řidič (60) vozidla Citroen Berlingo. Po ošetření na místě byl převezen sanitou do táborské nemocnice. Ve vlaku cestovalo 13 cestujících a dvoučlenná posádka vlaku. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Okolnosti nehody jsou předmětem šetření táborských dopravních policistů. Podle prvotního šetření řidič vozu nerespektoval přednost v jízdě a vjel na železniční přejezd těsně před přijíždějící vlakovou soupravou. Zkoušky na přítomnost alkoholu u řidiče vozu i strojvedoucího vlaku byly provedeny s negativním výsledkem. Hmotná škoda na vlakové soupravě byla odhadnuta na částku 25 000 korun, na osobním vozidle na 80 000 korun a železniční trati na 30 000 korun. Plný provoz v místě nehody byl obnoven krátce před devátou hodinou dopolední.

Za posledních pět dnů šetří jihočeští policisté hned tři takovéto případy. Vedle výše uvedeného se tak stalo v Třeboni na Jindřichohradecku a Čížové na Písecku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz