Search
Close this search box.

Řezbáři se opět sjedou na Hlučínském jezeře

Již potřetí se ve sportovním areálu u Hlučínského jezera předvedou řezbáři z blízkého i dalekého okolí. Současně se o víkendu od 13. do 15. července na štěrkovně uskuteční stále oblíbenější pivní slavnosti.

Letos se na řezbářském sympoziu představí dvanáct řezbářů z Čech, Slovenska a Polska. Chybět nebudou Petr Gerych z Hlučína, Igor Kučera z Vřesiny u Hlučína, slovenský Adam Bakoš. Přijedou také Wladek Ligocka a Artur Szoldra z Polska.

Návštěvníci se opět mohou těšit na zajímavá díla, která budou během tří dnů řezbáři vytvářet za pomoci motorových pil, dlát a dalších nezbytných nástrojů.
„Naši hosté budou vyřezávat například gordický uzel, medvěda s rybou, nebo lavičku s rybářem. Protože některé hotové sochy prodáváme, už máme zájemce o konkrétní náměty, a to sochu volavky, souboj medvěda s vlkem a včelí úl doplněný portrétem,“ prozradil ředitel pořádající městské příspěvkové organizace Sport a kultura Hlučín Petr Breitkopf.
Některé ze soch vyřezaných na předchozích dvou ročnících, zdobí konkrétní místa v Hlučíně. Například vodní lyžař stojí na břehu Hlučínského jezera kousek od lyžařského vleku, Přemysl Otakar II. vítá na chodbě zámku návštěvníky hlučínské knihovny.
Stejně jako loni bude akce spojena s Pivními slavnostmi. Na místě bude možné ochutnat piva skoro padesáti různých druhů a značek. V nabídce budou Beskydský pivovárek, pivovary Rohan, Morava, Konrád, Nachmelená opice a další. Řezbářům i divákům bude po tři dny zpříjemňovat pobyt na jezeře dobrá muzika. Zahrají hlučínští The Ticks, Krackhouse family, ale i Lucie revival, Claymore a další.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient