Řezbáři se opět sjedou na Hlučínském jezeře

Již potřetí se ve sportovním areálu u Hlučínského jezera předvedou řezbáři z blízkého i dalekého okolí. Současně se o víkendu od 13. do 15. července na štěrkovně uskuteční stále oblíbenější pivní slavnosti.

Letos se na řezbářském sympoziu představí dvanáct řezbářů z Čech, Slovenska a Polska. Chybět nebudou Petr Gerych z Hlučína, Igor Kučera z Vřesiny u Hlučína, slovenský Adam Bakoš. Přijedou také Wladek Ligocka a Artur Szoldra z Polska.

Návštěvníci se opět mohou těšit na zajímavá díla, která budou během tří dnů řezbáři vytvářet za pomoci motorových pil, dlát a dalších nezbytných nástrojů.
„Naši hosté budou vyřezávat například gordický uzel, medvěda s rybou, nebo lavičku s rybářem. Protože některé hotové sochy prodáváme, už máme zájemce o konkrétní náměty, a to sochu volavky, souboj medvěda s vlkem a včelí úl doplněný portrétem,“ prozradil ředitel pořádající městské příspěvkové organizace Sport a kultura Hlučín Petr Breitkopf.
Některé ze soch vyřezaných na předchozích dvou ročnících, zdobí konkrétní místa v Hlučíně. Například vodní lyžař stojí na břehu Hlučínského jezera kousek od lyžařského vleku, Přemysl Otakar II. vítá na chodbě zámku návštěvníky hlučínské knihovny.
Stejně jako loni bude akce spojena s Pivními slavnostmi. Na místě bude možné ochutnat piva skoro padesáti různých druhů a značek. V nabídce budou Beskydský pivovárek, pivovary Rohan, Morava, Konrád, Nachmelená opice a další. Řezbářům i divákům bude po tři dny zpříjemňovat pobyt na jezeře dobrá muzika. Zahrají hlučínští The Ticks, Krackhouse family, ale i Lucie revival, Claymore a další.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.