Search
Close this search box.

Revitalizace Žitavské jde podle plánu, Bardějovská je v předstihu

Ta je součástí revitalizace sídliště Špičák, která byla zahájena na podzim, a do které patří i ulice Žitavská, Zhořelecká a Budyšínská a měla by přinést nejen zvýšený počet parkovacích míst, ale i obnovu a rekonstrukci chodníků i zmíněných ulic.

V Bardějovské v současné době probíhá pokládka dlažeb chodníků a parkovacích stání, po které bude následovat pokládka asfaltu nově realizované komunikace a dokončovací práce.
Probíhají i práce na II. etapě stavby v této ulici, kde se budují dešťová kanalizace, lapoly a retenční nádrže, ve spodní části se pak nový chodník a parkovací stání.

„Vypadá to tu velmi pěkně, a že je stavba v předstihu, mě potěšilo dvojnásob,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec, který se byl dnes na obou stavbách podívat.

V Žitavské se rovněž dokončuje I. etapa, do které spadá pokládka dlažby chodníků a parkovacích ploch a následovat bude kompletní rekonstrukce samotné komunikace. Koncem dubna budou zahájeny práce na II. etapě stavby tj. v části ulice Budyšínská.

Revitalizace těchto lokalit by měla přinést přibližně 154 nových parkovacích míst.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient