Řetízky na dveře přispějí třineckým seniorům k pocitu bezpečí

(Aktualizováno před )

Senioři starší 65 let a zdravotně hendikepovaní občané z Třince mají poslední možnost podat si žádost o bezplatnou instalaci bezpečnostního řetízku na vchodové dveře svých domovů. Projekt, v rámci něhož bylo loni a letos namontováno zájemcům přes 100 řetízků, spěje ke svému závěru, ale k montáži jsou připraveny ještě zbývající řetízky, které čekají na své majitele.

Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR loni pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně postižené, kterým je na vstupní dveře domácností bezplatně montován bezpečnostní řetízek.

Montáž řetízků na vstupní dveře v bytech nebo rodinných domcích probíhá za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie ČR, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Přítomný strážník či policista předá seniorům rovněž informační leták s užitečnými radami a informacemi.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz