Restaurátoři ošetřují interiéry kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech

Od poloviny roku 2016 je unikátní dřevěný kostel sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech v péči restaurátorů, specialistů a řemeslníků, jedna z nejstarších církevních památek ze dřeva v České republice i ve střední Evropě totiž prochází zásadní obnovou. Stavební práce již prakticky skončily, nyní se odborníci soustředí na restaurování movitého inventáře a maleb v interiéru kostelíka.

Opravy kostela v parku na soutoku Labe a Orlice vyjdou na necelých devatenáct milionů korun. Město, kterému tato kulturní památka z počátku 17. století patří, chce kostel dovezený do Hradce Králové za první republiky z východního Slovenska otevřít letos v říjnu během oslav stého výročí vzniku republiky. Po převozu ze slovenské Habury byl totiž tehdy v Hradci slavnostně otevřen právě 28. října 1935, na počest československým legionářům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.