Restaurátoři ošetřují interiéry kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech

Od poloviny roku 2016 je unikátní dřevěný kostel sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech v péči restaurátorů, specialistů a řemeslníků, jedna z nejstarších církevních památek ze dřeva v České republice i ve střední Evropě totiž prochází zásadní obnovou. Stavební práce již prakticky skončily, nyní se odborníci soustředí na restaurování movitého inventáře a maleb v interiéru kostelíka.

Opravy kostela v parku na soutoku Labe a Orlice vyjdou na necelých devatenáct milionů korun. Město, kterému tato kulturní památka z počátku 17. století patří, chce kostel dovezený do Hradce Králové za první republiky z východního Slovenska otevřít letos v říjnu během oslav stého výročí vzniku republiky. Po převozu ze slovenské Habury byl totiž tehdy v Hradci slavnostně otevřen právě 28. října 1935, na počest československým legionářům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient