Search
Close this search box.

Restaurace Klubovka hostila gastrofestival Goût de France

V posledních letech zažívala plzeňská Doosan Arena především fotbalové svátky, ve středu 21. března se uskutečnil nefalšovaný gastronomický svátek v restauraci Klubovka. Právě zde si návštěvníci mohli v rámci projektu Goût de France vychutnat pravé francouzské speciality, spojené s ochutnávkou spárovaných vín.

Už počtvrté za poslední čtyři roky propojil projekt Goût de France v první jarní den více než 2 000 šéfkuchařů pěti kontinentů, aby společně vzdali hold francouzské gastronomii. Restaurace Klubovka se dočkala pocty být jednou ze sedmnácti v rámci celé České republiky, které byly do letošního ročníku projektu vybrány. Cílem bylo vzdát hold vynikající francouzské kuchyni, jejím inovačním schopnostem a také hodnotám, jež s sebou nese: sdílení a radost z příjemné společnosti, úctu k dobrému jídlu, ke spolustolovníkům a k naší planetě.

„Akce je výjimečná tím, že všechna menu navržená jednotlivými šéfkuchaři schvaluje předem pařížská komise pod vedením michelinského kuchaře Alaina Ducasse. Proto naše volba restaurace padla na Klubovku, v jejíhož šéfkuchaře máme absolutní důvěru,“ řekl organizázor akce Zlatko Míčka.

Pro šestichodovou večeři, kterou připravil šéfkuchař restaurace Klubovka Jiří Dvořák, byla typická příprava s menším množstvím tuků, cukrů a soli, zato s významným podílem zeleniny a obilnin. „Jako pro asi každého kuchaře, tak i pro mě byla čest sestavit menu inspirované Francií. Snažil jsem se propojit myšlenku francouzské kuchyně, která si zakládá na použití kvalitních regionálních potravin, s naší národní kuchyní, konkrétně jsem vycházel z receptů z jižního Plzeňska, odkud pocházím,“ vysvětlil šéfkuchař Jiří Dvořák.

V rámci projektu Goût de France bylo v restauraci Klubovka podáváno například filátko z candáta, zelenohorská panenka či plzeňské rozpeky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient