Search
Close this search box.

Reprezentační trenéři přijedou do vyškovského klubu školit uchazeče z celé Moravy!

Stát se licencovaným trenérem stolního tenisu není žádný med!

Své o tom ví také vyškovský klub stolního tenisu KST Dragon Vyškov, který bude útočištěm téměř padesátky zájemců, ucházejících se v tří-denním maratonu 15.-17. června o dosažení trenérské licence stolního tenisu (v rámci školení a doškolení trenérů).

„Vzhledem k vědomí důležitosti mít v rámci kraje kvalitní trenéry mládeže jsem, jako školitele, oslovil současného reprezentačního trenéra kadetů, Marka Kláska, a někdejšího extraligového trenéra, Jiřího Řežaba (oba z Ostravy). Na školení zdravovědy budeme mít přizvaného zdravotníka, a základ látky odškolím také sám.“, představuje školení předseda trenérsko-metodické komise jihomoravského kraje, Antonín Srna.

Vyškovský klub funguje jako mládežnické centrum stolního tenisu, a během prvního roku svého fungování do něj našlo stálou cestu přes 40 dětí, kteří se stali aktivními hráči klubu. „V příští sezóně máme do žákovské soutěže přihlášeno 5 družstev mládeže, což tady v regionu jeden klub ještě nikdy v historii přihlášeno neměl. Krom toho také budeme disponovat čtyřmi družstvy v soutěži dospělých (krajská soutěž, a tři soutěže regionální). Dvě naše regionální družstva jsou navíc složena z mládežníků. I ti však již na své soutěže stačí, a díky pravidelnému tréninku, se tak budou moct radovat z dobré hry i v soutěži dospělých.“, dodává Srna.

Klub je aktivní také „mimo zelený stůl“, pro své hráče pořádá společné výšlapy, posezení u ohně, bowlingové turnaje, účastní se republikového fotbalového turnaje pingpongářů, turnaji Dragon challenge motivuje svěřence, či navštěvují posilovnu IMPAKT Fitness pro cvičení fyzické kondice a obratnosti, pod odborným vedením trenéra Mandovce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient