Reprezentační kouč Říha musel udělat v nominaci tři změny

Ve čtvrtek začíná první turnaj Euro Hockey Tour a v původní nominaci, kterou český trenér Miloš Říha minulý týden oznámil, nastaly tři změny. Kvůli zranění vypadli útočník Jiří Novotný a obránci Jan Košťálek a Tomáš Pavelka. Říha místo nich povolal do útoku Tomáše Vincoura z Hradce Králové a třinecké obránce Milana Douderu s Davidem Musilem. Původně měl Novotného nahradit Martin Zaťovič z Brna, i on se ale nakonec ze zdravotních důvodů omluvil.
Novotný se měl vrátit do reprezentace po třech a půl letech. Říha s ním dokonce počítal na pozici kapitána. Jenže tento útočník ze švýcarského klubu Ambri-Piotta si přivodil svalové zranění.
Ještě hůře je na tom Tomáš Pavelka, který má polámané kosti v obličeji po nedělním zápase s Pardubicemi.

Nově povolaný Tomáš Vincour není v národním týmu žádným nováčkem, už má na kontě 22 zápasu. Do reprezentace se vrací po dvou a půl letech. Ještě více utkání má za sebou Milan Doudera, připsal si už 35 startů. David Musil oblékl reprezentační dres zatím jen pětkrát.

Česko sehraje první zápas se Švédskem ve čtvrtek 8. 11 v Praze. Toto utkání bude součástí oslav 110. výročí českého hokeje. Poté se naši reprezentanti přemístí do Helsinek, kde v sobotu 10. 11. v 16:30 nastoupí proti domácímu Finsku a v neděli ve 12:30 je čeká souboj s Ruskem.

Nominace na Turnaj Karjaly v Praze a Helsinkách (8.-11. listopadu):

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice; 3 zápasy v reprezentaci), Šimon Hrubec (Oceláři Třinec; 2), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL; 46)
Obránci:Milan Doudera, David Musil (oba Třinec), Michal Jordán (68/5), Jan Kolář (oba Chabarovsk/KHL; 84/5), Jan Štencel (Kometa Brno; 0/0), Petr Zámorský (Hradec Králové; 42/1), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fin.; 74/1), Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL; 35/4), Jakub Nakládal (Jaroslavl/KHL; 111/3)
Útočníci: Rudolf Červený (5/0), Michal Řepík (oba Slovan Bratislava/KHL; 57/19), Dominik Kubalík (42/8), Tomáš Vncour (Hradec Králové), Radan Lenc (Liberec; 10/2), Radovan Pavlík (Hradec Králové; 0/0), Patrik Zdráhal (Vítkovice; 0/0), Radim Zohorna (Kometa Brno; 0/0), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL; 28/8), Roman Horák (Växjö/Švéd.; 53/10), Robert Kousal (Brynäs/Švéd.; 47/8), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk/KHL; 19/4), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL; 42/3), David Tomášek (Jyväskylä/Fin,; 11/3), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fin.; 2/0).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.