Reprezentační dvacítku čekají dva kempy, zavítá i do Brna

Příprava na novou sezónu je v plném proudu a ani reprezentační výběry se rozhodně nenudí. Trenér juniorské reprezentace Václav Varaďa svolává své svěřence na první tréninkové kempy. Stejně jako minulý rok bude jeden kemp hostit Brno, včetně dvou přátelských zápasů se Švýcarskem. V závěru července pak další výběr absolvuje kemp ve Finsku, kde se též dvakrát utká s domácím výběrem. Obou kempů se celkově zúčastní pět komeťáků. Doma se představí talentovaný útočník Karel Plášek a čerstvě draftovaný gólman Lukáš Dostál. Ve Finsku se pak ukáže tradiční reprezentant Martin Nečas a šikovný bek Dalimil Mikyska. K oběma kempům se připojí obránce Libor Zábranský mladší, který dělal kapitána reprezentační osmnáctce na posledním mistrovství světa.

Kemp se uskuteční v termínu od 13. do 17. července v brněnském Sportcentru Lužánky. Přátelská utkání se Švýcarskem proběhnou v pondělí a úterý 16.7. a 17.7. od 17:00 a budou volně přístupné veřejnosti.

Do nominace se z řad Komety dostal již zmíněný brankář Lukáš Dostál a útočník Karel Plášek, kteří se do výběru do dvaceti let dostali poprvé. Budou jistě chtít prokázat své kvality a pokusit se prokousat do kádru reprezentační dvacítky. Stejně tak i zadák Libor Zábranský mladší, který dostal důvěru od trenérů a bude na obou kempech.

Nominace na tréninkový kemp v Brně

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Jakub Galvas (Olomouc), Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Ondřej Buchtela (Litoměřice), Jan Bednář (Liberec), Matyáš Zelingr (Kladno), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL).

Útočníci:
Jakub Pour (Plzeň), Kryštof Hrabík, Jan Jeník (oba Liberec), Jakub Lauko (Chomutov), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Karel Plášek (Kometa Brno), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL), Ondřej Machala (Pardubice), Jan Hladonik (Třinec), Matyáš Svoboda (Sioux City, USHL), Jan Kern (Dubuque, USHL).

Druhý výběr čeká tréninkový kemp ve finském Vierumäki v termínu od 20. do 25. července. Přátelská utkání se severským sokem odehrají 23. a 24. července od 18:30. Kempu se zúčastní rovnou čtrnáct hráčů, kteří figurují v nominaci i na brněnský kemp. Z řad Komety se jedná o již zmiňovaného obránce Libora Zábranského. Turnaje se dále zúčastní Martin Nečas nebo bek Dalimil Mikyska, který juniorce vystřelil ve finále play-off s Libercem vysněný titul.

Nominace na tréninkový kemp v Vierumäki

Brankáři:
Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL), Jakub Škarek (Lahti, Finsko).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Jakub Galvas (Olomouc), Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Matyáš Zelingr (Kladno), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Daniel Bukač (Brandon, WHL), Radim Šalda (Hradec Králové).

Útočníci:
Marek Škvrně (Kelowna, WHL), Kryštof Hrabík, Jan Jeník (oba Liberec), Jakub Lauko (Chomutov), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Martin Nečas (Kometa Brno), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Ondřej Machala, Martin Kaut (oba Pardubice), Jan Hladonik (Třinec), Matyáš Svoboda (Sioux City, USHL), Jan Kern (Dubuque, USHL), Filip Zadina (Halifax, QMJHL).

Realizační tým:
Team manažer: Černý Otakar
Hlavní trenér: Varaďa Václav
Asistent trenéra: Krátoška Aleš
Asistent trenéra: Eliáš Patrik
Trenér brankářů: Jirátko Radek
Videotrenér: Lotko Lukáš
Lékař: MUDr. Chomič Jaroslav
Kustod: Vejvoda Jan
Kustod/masér: Vejvoda Václav
Fyzioterapeut: Martin Výtisk

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient