Reprezentační dvacítce turnaj ve Švédsku ani přes skvělé výkony Tygrů nevyšel

Česká reprezentace do dvaceti let má za sebou turnaj ve Švédsku a severskou misi rozhodně nezvládla dle svých představ. Po třech porážkách skončila ze čtyř mužstev poslední, nic na tom nezměnily ani dobré výkony Tygrů v české sestavě.

Česká dvacítka odlétla do Švédska hned s čtveřicí Bílých Tygrů. K původně nominovaným útočníkům Kryštofu Hrabíkovi a Janu Jeníkovi přibyl také obránce Jan Bednář a sedmnáctiletý forvard Michal Teplý. Ten přitom ještě v úvodu srpna působil v dresu reprezentace do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu a během jednoho měsíce tak absolvoval mezinárodní turnaje hned ve dvou kategoriích.

Do severského klání vstoupili Češi neúspěšně. V zápase s Finskem sice byli aktivní a vypálili celkem 36 střel, nebylo to ovšem nic platné. Jediný zásah dvacítky obstaral z trestného střílení Plášek, ze hry vyšli čeští junioři naprázdno. Zato Finům stačilo 31 střel dokonce na pět branek, z čehož pramenila jejich výhra 5:1.

Tým trenéra Varadi nepostihl pouze krutý výsledek, vyrovnávat se musel i se zraněními. Vzhledem k nastupující marodce se musel před utkáním s Ruskem Jan Bednář posunout do útoku, kde nastupoval ve třetí formaci s Hrabíkem a Pytlíkem.

Také v druhém duelu česká reprezentace své soupeře přestřílela, tentokrát výrazně 27:18. Rusové se však prosadili hned v první minutě, ve druhém dějství odskočili na dvoubrankový rozdíl a svůj náskok bez potíží hlídali. Češi se díky snížení Bukače dostali na dostřel, Rusko ale uzavřelo skóre a zvítězilo 3:1.

Závěrečný duel turnaje proti Švédsku vypadal pro české mladíky nejnadějněji. Po první třetině sice prohrávali 0:1, závěr druhého dějství jim ale vyšel na jedničku. Nejprve se prosadil Michal Teplý, vzápětí po tygří spolupráci a asistencích Bednáře a Teplého přidal druhý zásah Kryštof Hrabík a český výběr rázem vedl.

Ve třetí třetině ale Švédové zaveleli k totální ofenzivě. Během této dvacetiminutovky přestříleli Čechy 23:2 a z tlaku vytěžili čtyři góly, čímž otočili na konečných 5:2. Jediným pozitivem tak byla po třetí prohře alespoň cena pro nejlepšího hráče utkání, která připadla dvoubodovému Michalu Teplému.

Konečný účet turnaje byl neúprosný. S ani jedním bodem nemohlo na Česko zbýt jiné umístení než poslední příčka. Hned v úvodu sezony tak má realizační tým vedený Václavem Varaďou nad čím přemýšlet. Nezbývá než věřit, že se juniorům před koncem roku, kdy je čeká mistrovství světa, povede načasovat formu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!