Reprezentaci U20 se ve Švédsku nedařilo. „Ach, ta koncovka,“ smutně říká hokejista Petr Eret

(Aktualizováno před )

Dvojice plzeňských hokejistů byla nominována na reprezentační Turnaj čtyř hráčů do dvaceti let, proti dalším třem nejlepším evropským týmům si ve švédském Örnsköldsviku zahráli západočeští junioři Petr Eret a Jakub Pour. Českému týmu se bohužel výsledkově vůbec nedařilo. Ačkoliv herně nezklamal, zůstal bez bodu poslední.

Češi na úvod vyzvali Finsko. Sice si vytvořili 36 střeleckých pokusů, ale gólu ze hry se nedočkali, jediný vsítit z trestného střílení Plášek a Suomi vyhrálo 5:1. Petr Eret nemohl hodnotit tento zápas ani turnaj pozitivně: „Hra v útoku i v obraně nebyla z naší strany vůbec špatná, trápilo nás jen proměňování šancí. Těch jsem si v průběhu turnaje vytvořili mnoho, ale dali jsme jen čtyři góly.“

Ani na druhý pokus se totiž český tým bodů nedočkal. S Ruskem prohrával už od minuty, nakonec padl 1:3, přestože sbornou přestřílel 27:18. „Chybělo nám trochu štěstí, nějaká hnusná branka, která by nás nakopla. V těch zápasech jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ myslí si reprezentační útočník s číslem 11.

Závěrečný duel proti Tre kronor vypadal dvě třetiny velmi nadějně: „Na střídačce jsme si říkali, že se musíme pořád tlačit do branky a střílet odkudkoliv, abychom to prolomili,“ říká Eret. A to se také povedlo, čeští mladíci v závěru druhé části otočili skóre na 2:1, nejprve se po napadání prosadil Teplý, poté na brankovišti doklepl puk do sítě Hrabík. Ovšem v poslední periodě Češi doplatili na častá vyloučení, Švédsko naprosto dominovalo a po zásluze vstřelilo čtyři branky, zvítězilo tedy 5:2.

Ačkoliv výsledkově nedopadl turnaj podle představ, pro devatenáctiletého útočníka jde rozhodně o velmi cennou zkušenost: „Užil jsem si to moc a byl jsem rád, že jsem tu mohl být. Je to něco jiného než hokej v Česku, mohli jsme poměřit síly s nejlepšími mladíky v Evropě,“ vyzdvihuje Eret úroveň turnaje a dodává: „Organizace turnaje a zázemí stadionu byly na vysoké úrovní.“

Nyní už se však blíží start klubové sezóny a západočeského odchovance čeká nová mise, zahraje si totiž na hostování v Litoměřicích, které zkoušejí v CHANCE lize mladé talenty. „Moc se na novou sezónu těším. Bude to moje první sezóna mezi dospělými, tak jsem zvědavý, jak se s tím poperu,“ říká Petr Eret. „Ačkoliv jsem na hostování v Litoměřicích, tak se budu snažit, abych si mohl zahrát i v Plzni za A-tým,“ dodává na závěr.

Konečná tabulka Turnaje čtyř
Tým Z V VP PP P Skóre Body
1. Rusko 3 2 1 0 0 10:6 8
2. Švédsko 3 2 0 1 0 11:6 7
3. Finsko 3 1 0 0 2 7:7 3
4. Česko 3 0 0 0 3 4:13 0

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz