Remízou skončil zápas mezi Libercem a Plzní

Pavel Vrba mohl do obrany opět počítat s kapitánem Romanem Hubníkem. V záloze pak místo Procházky naskočil Hořava. Vyrovnaný zápas ovlinilo vyloučení Hejdy zhruba po hodině hry. Domácí šli do vedení díky brance Peška, v závěru ale dokázal po Petrželově akci vyrovnat Jan Kovařík.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný (87. Oršula), Ševčík, Pešek – Aarons (89. Pázler).

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Ekpai (82. Petržela), Čermák (65. Pernica), Kopic (60. Kovařík) – Chorý.

Branka: 71. Pešek – 84. Kovařík, ŽK: Karafiát, Oscar, Ševčík – Chorý, Řezník, ČK: 64. Hejda, Rozhodčí: Orel – Blažej, Kubr.
Diváci: 4555.

První poločas nabídl poměrně vyrovnanou hru. Liberečtí měli první náznak šance při pokusu o rychlý protiútok, nebezpečí ale včasným výběhem zažehnal oslavenec Aleš Hruška. Další pokus domácího kapitána Breiteho pak prostor mezi tyčemi plzeňské branky minul.

Viktoriáni zahrozili zhruba po dvaceti minutách, kdy se za centrem Ekpaie z pravé strany natahoval Tomáš Chorý. Ten ale ve skluzu a v souboji s obráncem také minul. Hned vzápětí mohl po chybě Plzeňanů zakončovat z hranice vápna Aarons, ideální moment pro zakončení ale prováhal a Hejda mu následně přesně načasovaným skluzem balon z pod nohou odkopl. V závěru prvního poločasu se ještě dostal k zajímavému průniku do vápna Limberský, na jeho vysoký pas na zadní tyč už ale nikdo z dobíhajících hráčů nedosáhl.

Po změně stran měl napilno brankář Hruška. Ten nejprve pohotovou reakcí zastavil tečovanou ránu Peška, následně vyrazil i dalekonosný pokus Oscara. Největší šanci pak měli hosté po průniku Aaronse, který se ve vápně dostal k vlastní odražené přihrávce a z ostrého úhlu málem otevřel skóre utkání, balon naštěstí poslal jen podél brankové čáry.

Při dalším brejku zatáhl za záchrannou brzdu na poslední chvíli Lukáš Hejda, svůj skluz ale tentokrát nenačasoval dobře a po přezkoumání na videu obdržel od sudího Orla přímo červenou kartu. Početní převahu pak domácí využili hned po pár minutách, když se před Hrušku dostal s balonem Pešek a střelou mezi nohy skóroval.

Viktoriáni ale dokázal odpovědět a pár minut před koncem alespoň vyrovnat. Střídající Milan Petržela se na kraji vápna zbavil hned několika obránců a na malém vápně našel připraveného Jana Kovaříka, který balon z bezprostřední blízkosti usměrnil za gólmana Nguyena.

Liberec – Plzeň 1:1

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient