Search
Close this search box.

Rekordní zájem projevili lidé o Den ledvin v Nemocnici Prostějov

Celkem 106 zájemců navštívilo během včerejšího dne preventivně-osvětovou akci s názvem Den ledvin, která se konala v Nemocnici Prostějov. Zájem ze strany veřejnosti byl tak téměř dvojnásobný oproti roku 2017, kdy se při této příležitosti nechalo vyšetřit 60 osob.

S výsledky provedených vyšetření zdravotního stavu byli prostějovští zdravotníci spokojeni. Z více než stovky účastníků včerejší akce bylo pro zjištěnou odchylku od normy objednáno k dalším podrobnějším vyšetřením pouze šest osob. Lidé si mohli nechat změřit BMI, vypočíst míru rizika pro zdravotní stav, změřit krevní tlak. K individuálním konzultacím byl zájemcům k dispozici také lékař.

Cílem Dne ledvin v Nemocnici Prostějov bylo upozornit na důležitost prevence ledvinových onemocnění. Obtíže ledvin postihnou dle statistik každého desátého Čecha. Bohužel celá polovina z nich zjistí obtíže až v pokročilé fázi. Onemocnění ledvin totiž často nebývá na člověku nijak znát. Skoro polovina pacientů, kteří jsou odkázáni na dialýzu, zpozoruje potíže až v momentě, kdy již dojde k selhání ledvin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient