Search
Close this search box.

Rekonstrukce veřejného prostranství ve Svitavách je zahájena

V pátek 9. března 2018 byla předána stavba rekonstrukce veřejného prostranství části ulice 5. května před výpravní budovou vlakového nádraží. Rekonstrukce přinese například zvýšení komfortu cestujících pohybujících se v okolí nádraží a využívajících veřejnou hromadnou dopravu, zlepšení prostředí kolem nádraží nejen pro chodce, ale také cyklisty, maminky s kočárky, nebo pro řidiče.
Prvním krokem v realizaci je nutnost provést zásahy v území, které spočívají v kácení dřevin a odstranění nepotřebných budov. V souvislosti se stavbou dochází v okolí nádraží k dopravním omezením, ale také je nutné vytvořit průchozí koridory, které bezpečně provedou chodce stavbou. Stavba terminálu je kvůli nutnosti dokončit výběrové řízení přibližně o měsíc posunutá. „Do konce března budou nadále probíhat demoliční práce, kácení a hrubé terénní úpravy. V nejbližších dnech budeme mít k dispozici harmonogram, na základě kterého zveřejníme další informace,“ říká místostarosta Pavel Čížek a zároveň se jménem města omlouvá za dočasné omezení v průběhu stavby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient