Search
Close this search box.

Rekonstrukce silnic v Trutnově přinesou od pondělka uzavírky

Ještě než v červenci začne výstavba malé okružní křižovatky u oční školy a I. etapa rekonstrukce silnice II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře, pustí se stavbaři ze společnosti Eurovia CS, a. s., v rámci přípravy chystaných objízdných tras do úpravy křižovatky u Šindelářské věže, která potrvá dva týdny.

Úprava se bude týkat nároží křižovatky naproti Šindelářské věži tak, aby byl průjezd tímto místem bezpečnější a plynulejší. Bude přeložena silniční obruba, tím dojde k rozšíření vozovky zhruba o metr, dále bude předlážděna část navazujícího chodníku v Tylově ulici a vybudován nový přechod pro chodce.

Kvůli stavebním pracím bude od 25. června do 9. července pro dopravu zcela uzavřena část Tylovy ulice v úseku od křižovatky s Havlíčkovou ulicí po Myslbekovu. Zachován zůstane jednosměrný provoz v Havličkově ulici, kterou se řidiči dostanou jak na parkoviště u Šindelářské věže, tak na výjezd do Legionářské ulice. Z Legionářské ulice bude naopak platit zákaz odbočení k Šindelářské věži. A ve směru z Fügnerovy ulice bude Tylova po dobu uzavírky slepá.

Dne 9. července pak začnou práce na stavbě malé okružní křižovatky u oční školy a na to navazující I. etapa rekonstrukce silnice II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře v úseku od mostu přes Hartský potok v Legionářské ulici až k čerpací stanici v ulici Krkonošská. Při realizaci stavebních prací dojde k dopravní uzavírce, která potrvá do 18. listopadu. Její součástí bude stanovení objízdných tras jak pro osobní, nákladní, tak pro autobusovou dopravu. Podrobnější informace k této akci budou zveřejněny během několika dní.

Investorem této akce za více než 65 mil. Kč je Královéhradecký kraj, finanční prostředky získá z Integrovaného regionálního operačního programu. Na stavbě okružní křižovatky se bude podílet také město Dvůr Králové nad Labem, které zafinancuje vybudování nových chodníků, rekonstrukci kanalizace, vodovodu, vybudování zárubních zdí, veřejného osvětlení nebo terénní a sadové úpravy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient