Rekonstrukce prostoru u vyškovského muzea bude stát více než 6 milionů

Pohodlnější přístup k muzeu Vyškovanům i návštěvníkům města zajistí revitalizace prostoru mezi zámkem a zámeckou zahradou. Práce za víc než 6 milionů korun startují. Dojde tak k omezení přístupnosti cest: od středy 27. června stavební firma úplně uzavřela průchod z prostoru do zámecké zahrady, vjezd pro veřejnost od křižovatky ulic Hřbitovní a Cukrovarská k Muzeu Vyškovska i průchod pro chodce a cyklisty od náměstí Čsl. armády.

Práce budou trvat do konce srpna. Návštěvníci muzea se nemusejí obávat, zůstává přístupné. Dostanou se do něj z náměstí Čsl. armády. V souvislosti s omezením bude zároveň otevřená brána u zámecké lodžie jako náhradní řešení průchodu pro veřejnost. „Navazujeme na zrekonstruované nádvoří muzea a udržovanou zámeckou zahradu, území tak propojíme, aby to celé dávalo smysl. Jde o poměrně významný pěší tah, takže si investici určitě zaslouží. Plochu rovněž víc přizpůsobíme k odpočinku a relaxaci,“ prohlásil vyškovský starosta Karel Goldemund.

V prostoru vedení radnice myslí také na úpravu a rozšíření stávajícího veřejného osvětlení. Logicky se nabízí i umístění nového mobiliáře. Prostor tak poskytne nové lavičky nebo odpadkové koše. Součástí městské investice je také úprava a výsadba zeleně. S tou se počítá na září letošního roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak