Search
Close this search box.

Rekonstrukce prostoru u vyškovského muzea bude stát více než 6 milionů

Pohodlnější přístup k muzeu Vyškovanům i návštěvníkům města zajistí revitalizace prostoru mezi zámkem a zámeckou zahradou. Práce za víc než 6 milionů korun startují. Dojde tak k omezení přístupnosti cest: od středy 27. června stavební firma úplně uzavřela průchod z prostoru do zámecké zahrady, vjezd pro veřejnost od křižovatky ulic Hřbitovní a Cukrovarská k Muzeu Vyškovska i průchod pro chodce a cyklisty od náměstí Čsl. armády.

Práce budou trvat do konce srpna. Návštěvníci muzea se nemusejí obávat, zůstává přístupné. Dostanou se do něj z náměstí Čsl. armády. V souvislosti s omezením bude zároveň otevřená brána u zámecké lodžie jako náhradní řešení průchodu pro veřejnost. „Navazujeme na zrekonstruované nádvoří muzea a udržovanou zámeckou zahradu, území tak propojíme, aby to celé dávalo smysl. Jde o poměrně významný pěší tah, takže si investici určitě zaslouží. Plochu rovněž víc přizpůsobíme k odpočinku a relaxaci,“ prohlásil vyškovský starosta Karel Goldemund.

V prostoru vedení radnice myslí také na úpravu a rozšíření stávajícího veřejného osvětlení. Logicky se nabízí i umístění nového mobiliáře. Prostor tak poskytne nové lavičky nebo odpadkové koše. Součástí městské investice je také úprava a výsadba zeleně. S tou se počítá na září letošního roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient