Search
Close this search box.

Rekonstrukce pavilonu A1 chebské nemocnice je hotová

Na dnešním mimořádném kontrolním dni revitalizace dostavby Nemocnice Cheb se sešli zástupci kraje v čele s hejtmankou Janou Vildumetzovou, zástupci města Cheb, představenstva Karlovarské krajské nemocnice i společnosti realizující stavbu. V květnu skončily stavební práce na novostavbě pavilonu A1 a hotovy jsou i komunikace k budově. Stavba pokračuje revitalizací střední části pavilonu B. Do této doby bylo prostavěno celkem 242,7 milionu korun s DPH z celkového objemu finančních prostředků 479 milionu korun s DPH. Podle slov hejtmanky se daří dodržovat stavební plán a nové prostory nemocnice by mohly přilákat také nový zdravotnický personál, kterého je značný nedostatek. Po dokončení rekonstrukce pavilonu B vzniknou v prvním podlaží dětské ambulance, kuchyně a centrální sklady, v prvním nadzemním podlaží jídelna zaměstnanců a laboratoře, v druhém podlaží pak centrální operační sály a sterilizace. Ve třetím patře bude dětské oddělení a gynekologie. V posledním čtvrtém patře bude porodnice a novorozenecké oddělení s porodními sály.

„Jsem rád a musím poděkovat vedení kraje za obrovskou investici do chebské nemocnice. Zaslouží si ji především pacienti našeho města, ale i přilehlých měst a obcí. Město Cheb se na vybudování této dostavby zavázalo přispět deseti procenty vynaložených celkových nákladů, tj. maximálně však do výše čtyřiceti milionů korun. Pro nově příchozí lékaře i zdravotní sestry máme připravené byty, které jsou prioritně určeny pro tyto profese. V současnosti nám zde chybí okolo šedesáti zdravotních sester,“ sdělil starosta města Cheb Zdeněk Hrkal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient