Search
Close this search box.

Rekonstrukce Obchodního domu ve Zlíně přinese i renovaci parkoviště

V souvislosti s probíhající rekonstrukcí Obchodního domu započaly přípravné práce na obnově prostranství mezi Obchodním domem a Tržnicí. Tato v současnosti nevzhledná asfaltová plocha bude upravena tak, aby důstojně reagovala na proměny ve svém okolí. „Půjde o renovaci současného nevyhovujícího stavu, výraznou změnou bude především výměna povrchů a změna rozmístění parkovacích stání. Plocha bude i nadále využívána pro parkování, počet stání zůstane podobný jako dnes, místa však budou komfortnější. Zásadně se změní prostor pro chodce, který bude zřetelně vymezený a tím i bezpečnější. Bude také prodloužena cyklostezka podél budovy Tržnice a dojde k osázení stromů,“ konstatoval za radnici primátor Miroslav Adámek.

Plocha bude i nadále univerzálně využitelná také pro jiné účely, například v době festivalů a Barum rally. „Pokud půjde vše podle plánu, prostor začne sloužit obyvatelům města ještě v průběhu tohoto roku,“ doplnil Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Obnova prostranství probíhá ve spolupráci s investorem rekonstrukce a majitelem Obchodního domu. „Připravované zvelebení parkoviště jedině vítáme. Lepší a celkově hezčí prostředí určitě ocení nejen zákazníci obchodního domu, ale i kolemjdoucí a také návštěvníci doprovodných akcí, které chystáme. Věřím, že se díky všem investicím stane tato část města skutečně přitažlivým a atraktivním místem, které bude lákat k návštěvě všechny generace,“ uvedl Radovan Pilich, jednatel společnosti Prior.

Rekonstrukce Obchodního domu je aktuálně v plném proudu. Během podzimu a zimy proběhly nutné bourací práce a současně práce na novém plášti budovy, kde byla původní nevzhledná okna nahrazena novými, která svými rozměry respektují původní vizi architekta Františka Lydie Gahury. S příchodem jarních měsíců začala výstavba nové jižní přístavby, poté již přijdou na řadu dokončovací práce a interiéry. „Pokračujeme podle původního časového harmonogramu. Stále platí, že otevření dvou spodních podlaží obchodní pasáže plánujeme na konec prázdnin,“ doplnil Radovan Pilich.

Největším nájemcem prostor v novém obchodním domě se po rekonstrukci stane zlínská společnost HP TRONIC. Ta již dříve oznámila, že sem přesune sídlo a ve vyšších poschodích zřídí kanceláře pro čtyři stovky zaměstnanců. V další fázi pak v nejvyšších patrech připravuje i projekt wellness centra, zážitkové restaurace a hotelu, v němž zúročí mnohaleté zkušenosti z provozování Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. „Navíc jsme se rozhodli obsáhnout také část prostor obchodní pasáže, kde plánujeme atraktivní, ve Zlíně dosud ojedinělý gastronomický koncept v duchu zdravého životního stylu. V současné době už dáváme dohromady tým pracovníků a nadšenců do tohoto typu gastronomie. Koncept bychom již brzy chtěli představit veřejnosti,“ prozradil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla, který bude ředitelem a odborným garantem zlínského podniku. Kromě toho se do obchodní pasáže vrátí i supermarket Billa, který měl v obchodním domě prodejnu již před rekonstrukcí, a nově přibudou další podniky a obchody, například DM drogerie či pivnice značky Budvar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient