Search
Close this search box.

Rekonstrukce bazénu v sokolovně začne letos

Rada města ve čtvrtek 15. března souhlasila s uzavřením nájemní smlouvy na prostor plaveckého bazénu v suterénu budovy sokolovny za účelem jeho rekonstrukce a provozování. Město se tak v souladu s dříve dohodnutými principy zavazuje platit Sokolu nájemné ve výši 20 000 Kč měsíčně a provést investice ve výši cca 35 mil. Kč do nové technologie a rekonstrukce bazénu a navíc 7 mil. Kč do rekonstrukce posilovny a dalších částí sokolovny. Jak dnes řekl náměstek primátora Jiří Bouška, v letošním roce určitě rekonstrukce bazénu přinejmenším začne.

Nájemní smlouva se Sokolem nebude uzavřena přímo s městem, ale s Městskou společností sportovní a rekreační areály, která je ve 100procentním vlastnictví města a má na starosti všechna městská sportoviště. Jak upřesnil náměstek Bouška, již příští týden se opět sejdou zástupci města a Sokola za účelem zdokumentování aktuálního stavu celé této historické budovy. Poté začnou demoliční práce, při kterých se předběžně počítá s likvidací 700 tun odpadu. I když si vedení města podle původních plánů přálo znovuzahájit provoz bazénu v sokolovně již na podzim letošního roku, reálnější je počítat spíše se začátkem roku příštího.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient