Search
Close this search box.

Rekonstrukce bazénu se dočkají obyvatelé Moravské Třebové

V průběhu října započne dlouho připravovaná rekonstrukce bazénu ZŠ Palackého. Dle harmonogramu dokončí zhotovitel Genext a.s. celý projekt s náklady necelých 28,7 mil. Kč bez DPH do konce června 2019. Financování celé akce město zajistí s využitím investičního úvěru ve výši 31 mil. Kč.
„Finální podobu rekonstrukce se zachováním bazénu o původních rozměrech pro školní výuku podpořilo zastupitelstvo města velkou většinou. Projekt počítá s novou střechou, okny, podlahami a zateplením celého objektu. Bazénová technologie bude umístěna do přízemí a v prvním nadzemním patře dojde k osazení nového nerezového bazénového tělesa. Bazén bude sloužit tak jako doposud především pro školní výuku, bude však významně rozšířena možnost přístupu veřejnosti ve večerních hodinách a zejména o víkendu,“ uvedl místostarosta Václav Mačát.
Původní varianta počítala navíc s vybudováním wellness zóny, nového vstupu do budovy a prostoru pro neplavce. Náklady tohoto řešení ve výši více než 37 milionů Kč bez DPH však byly pro rozpočet města příliš vysoké a proto je zastupitelstvo města neschválilo. Předložena byla i varianta nového bazénu o délce 25 metrů, pro kterou však hlasovalo pouze 7 zastupitelů.

Václav Dokoupil, mluvčí města

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient