Search
Close this search box.

Regenerace vyškovského sídliště Dukelská skončila. Potěší opravené hřiště nebo parkour

Z dalších desítek metrů zmizely asfaltové chodníky, které nahradila zámková dlažba. Změnil se systém pěších cest, vznikly nové trasy s mlatovým krytem. Zlepšily se možnosti sportovního vyžití v lokalitě. Děti při seskoku z herních atrakcí chrání pryžová štěpka. Některé zelené plochy se dočkaly obnovy a doplnění o další zeleň. Nechybí nové lavičky a odpadkové koše. Závěrečná etapa regenerace sídliště Dukelská, která se týkala vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí, je u konce.

Navázala na předchozí dvě úspěšné etapy a kromě jiného se významně postarala o stávající, už nevyhovující hřiště. „Nově na něm jde hrát tenis, volejbal, nohejbal i malá kopaná. Jednotlivé sporty mají odlišné lajnování, aby to bylo pro sportovce přehledné. Počítali jsme také s odpočinkovou plochou u jednoho z rohů,“ popsal starosta Vyškova Karel Goldemund.

Na hřišti jsou nově umístěné dvě branky o rozměrech 2 krát 3 metry, každá s integrovaným basketbalovým košem. „Celé je oplocené do čtyřmetrové výšky, aby balony nelétaly po okolí. Hřiště potěší mládež i dospělé, kteří s sebou mohou vzít i své děti. Rozhodli jsme se totiž postavit v blízkosti hřiště také prostor pro nejmenší,“ informoval starosta Goldemund.

Děti tak budou nově řádit na houpadlech nebo balanční kladině. Mrštné sportovce, kteří rádi překonávají nejrůznější venkovní překážky, potěší i parkourový koutek.

Ze sídliště rovněž zmizely kovové věšáky na prádlo, které dnes už nikdo nevyužívá, úprav se dočkaly i nevyhovující opěrné zídky. Vznikly také nové propojovací trasy, díky kterým se děti a jejich rodiče dostanou na plochy s atrakcemi. „Předláždění na zámkovou dlažbu a zúžení na šířku dvou a půl metru se dočkal i chodník ve směru k venkovním schodům nákupního střediska v Letní ulici,“ připomněl starosta Goldemund.

Přibylo devět kusů laviček a několik odpadkových košů, stožáry veřejného osvětlení pak mají nová ekonomická svítidla.

První etapa regenerace sídliště se uskutečnila v roce 2015, druhá fáze následovala loni. Zatímco první nejvíc myslela na školáky a prostřednictvím venkovních posilovacích strojů také na dospělé, druhá etapa cílila nejrůznějšími herními prvky výhradně na nejmenší děti. „Všechny tři etapy nicméně například obnovou zeleně, vytvořením klidových ploch nebo opravou poškozených chodníků myslely na všechny generace. Jednotlivá hřiště od začátku lákají děti, věříme, že nové víceúčelové hřiště ocení také další věkové skupiny. Jsme rádi, že je několikaleté úsilí, se kterým nám ve financování pomáhaly i dotace z ministerstva pro místní rozvoj, u konce,“ shrnul vyškovský starosta.

Práce na závěrečné etapě zajistila firma WAGNER stavební, spol. s r. o., za zhruba 6 milionů a 160 tisíc korun včetně DPH.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient