Ředitelem muzea ve Vysokém Mýtě zůstává Jiří Junek

Rada Pardubického kraje dnes potvrdila na další pětileté období ve funkci dosavadního ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiřího Junka.

„Výběrovou komisi zaujal Jiří Junek zejména svou prezentací dalšího směřování muzea, ve které klade důraz nejen na karosářství, ale celkově na technickou specializaci tohoto muzea Pardubického kraje,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě soustavně buduje vlastní sbírku karoserií, které vznikly v dílně místního rodáka Josefa Sodomky, a spravuje expozici Muzea českého karosářství. Od roku 2007 pořádá festival Sodomkovo Vysoké Mýto. Kromě toho má také hasičskou expozici firmy Stratílek, věnuje se historii výroby autobusů a vlastní také řadu funkčních zemědělských strojů, které prezentuje v chodu při akcích pro veřejnost. Pokud získá větší prostory, může svoje technické sbírky ještě rozšířit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.