Search
Close this search box.

Ředitel svým studentům masíroval přirození. Chtějí po něm milion

Pražský městský soud dnes potvrdil rozsudek nad bývalým ředitelem pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumírem Kymrem, který měl v letech 2010 až 2016 zneužívat své studenty. Za znásilnění, několikanásobný sexuální nátlak a ohrožování výchovy mu soud vyměřil tři roky nepodmíněně. Poté, co si Krym odpyká trest, nesmí ještě pět let pracovat s dětmi a mládeží.
„Obžalovaný páchal trestnou činnost po dlouhou dobu, vůči řadě nezletilých a sofistikovaným způsobem, například pod záminkou různých zdravotních prohlídek. Výrazně mu přitěžuje, že zneužil své postavení ředitele školy. Mladiství k němu měli přirozený respekt, případně měli strach z toho, že by jim zhoršil prospěch, a proto se mu podvolovali a strpěli jeho jednání,” konstatoval člen odvolacího senátu Václav Kašík.
Bývalý ředitel prováděl své nechutnosti především v chatě v Josefově Dole, kam bral své studenty na seznamovací cyklotábory a další akce. Zde ve sprše společně masturbovali, poté spolu spali nazí. Zpravidla je často na intimních místech sám masíroval.

Kyrm se u soudu přiznal až na to, že by je proti jejich vůli masíroval. Na svou obhajobu uvedl, že chlapce vnímal spíše jako kamarády než jako své studenty.

Dva ze zneužitých chlapců požadují po Kymrovi po jednom milionu korun za způsobenou nemajetkovou újmu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient