Search
Close this search box.

Ředitel městské policie ocenil práci strážníků

Dvaadvacet zaměstnanců Městské policie Olomouc získalo dnes odznaky věrnosti za trvání pracovního poměru v délce 10, 15, 20 nebo 25 let. V kategorii Zaměstnanec roku 2017 a Strážník roku 2017 bylo oceněno dalších šest pracovníků. Výroční shromáždění se konalo ve velkém zasedacím sále magistrátu v Hynaisově ulici. Ředitel městské policie Pavel Skalický ve svém hodnocení shrnul podstatné události loňského roku, který byl jubilejní 25. výročím založení Městské policie Olomouc. Ředitel shrnul i činnosti pořádkové a dopravní služby, preventivní informační skupiny, kamerového systému a vnitřní služby a poděkoval všem strážníkům i civilním zaměstnancům za odvedenou práci.

Vrchní velitel městské police a primátor Antonín Staněk zhodnotil uplynulé čtyři roky. Zdůraznil, že strážník by podle něj měl být autoritou. „Jsem rád, že se podařilo vyřešit všechny drobné problémy a že městská policie je v tuto chvíli stabilizovaná. Děkuji vám především za zvýšenou dohledovou činnost v okolí hlavního nádraží i za to, že nejste lhostejní ani k drobnostem,“ řekl primátor Staněk. Zároveň naznačil, že těžká služba čeká strážníky od dubna, kdy v Olomouci začnou stavební práce na protipovodňových opatřeních. Poté všem oceněným osobně poblahopřál.

Výročního shromáždění se účastnil i vedoucí Územního odboru Olomouc Policie České republiky Jiří Musil, který ocenil součinnost městské policie, a předseda Komise pro prevenci kriminality a bezpečnost při Radě města Olomouce Petr Hroch. Ten díky profesi psychologa dokázal při svém vystoupení všem přítomným názorně nastínit důležitost pozitivních vztahů při jednání s občany a vnímání pocitu bezpečí na území města.

Ocenění za 10 let u MPO:
Bartek Vladimír
Dvořák Michal
Chromec Pavel
Otevřel Mojmír
Šišmová Dita
Šoupal Jiří
Telíšková Lenka
Voglová Helena

Ocenění za 15 let u MPO:

Padevětová Alice
Pospíšil David
Václavíková Magda

Ocenění za 20 let u MPO:

Arnošt Tomáš
Kašpar Miroslav
Koutný Jiří
Suchánek Miroslav
Horváth Štefan
Žišková Šárka

Ocenění za 25 let u MPO:

Hanzlík Miroslav
Bauer Libor
Urban Lubomír
Mlčoch Přemysl
Jaroš Pavel

Strážník roku 2017:
Balko Ondřej
Dlouhý Vasil
Matušková Adéla
Stodola Jaroslav
Vronka David

Zaměstnanec roku 2017:
Dulaj Leoš

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient