Search
Close this search box.

Ředitel bankovní pobočky okrádal své klienty

Vyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality Územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu podvodu třicetiletého muže z Hradecka, kterému hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let. Muž jako ředitel jedné bankovní pobočky zneužíval přístupová práva do bankovního systému, kdy bez vědomí klientů zakládal na jejich jména fiktivní účty, sjednával úvěry, prováděl nákupy a odkupy investičních fondů. Muž si vybíral většinou starší občany (nejstaršímu bylo 86 let), kteří neměli zřízené internetové bankovnictví. Během roku způsobil 18 lidem a svému zaměstnavateli škodu za více jak 1 milion korun.

Obviněný muž se k trestné činnosti plně doznal a uvedl, že peníze potřeboval na uhrazení svých dluhů. Na podvodné jednání svého zaměstnance přišla banka interním auditem. Nyní již bývalý ředitel, který v současné době pracuje v jiném bankovním sektoru jako analytik, klientům i zaměstnavateli peníze vrátil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient