Recidivista se vloupal do trezoru, podruhé už mu krádež nevyšla

Trutnovští kriminalisté v těchto dnech zadrželi sedmadvacetiletého muže, který se měl vloupat do trezoru v jednom z penzionů v Peci pod Sněžkou. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a sdělil mu obvinění ze zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody.

Obviněnému klade policie za vinu, že na přelomu června a července letošního roku vnikl do budovy penzionu, kde v obytné části odcizil z trezoru peníze. Majitel si vyčíslil škodu na bezmála 740 tisíc korun. Muži, který byl již v minulosti opakovaně trestán za majetkovou trestnou činnost, to zřejmě nestačilo. Do penzionu se po své první návštěvě totiž vrátil ještě jednou, a to v pátek 27. července. Tentokrát si už však nepřilepšil, neboť na něho čekali kriminalisté, kteří ho následně zadrželi.

Muž s policisty po zadržení spolupracoval a ke svému jednání se přiznal. Odcizené peníze měl použít na nákup dvou vozidel a jejich opravu. Zbytek měl utratit za výlety, jídlo a dárky.

V současné době je muž stíhaný vazebně, rozhodl o tom v sobotu 28. července soudce Okresního soudu v Trutnově. V případě prokázání viny a odsouzení mu nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.