Nepoučitelný řidič nadýchal přes dvě promile

(Aktualizováno před )

Ač již v minulosti byl odsouzen za úmyslný přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy mu byl Okresním soudem uložen zákaz řízení, neuposlechl 29 letý muž z Liberce verdikt soudu a za volant usedl znovu. A znovu pod vlivem.

Ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině kontrolovali policisté osobní vozidlo Renault. Mladý muž jedoucí přes jednu z nejrušnějších křižovatek v Liberci, směřoval do centra města. Skoro až s nepřítomným výrazem ve tváři a jakoby se jej situace v silničním provozu ani netýkala, zaujal mladý muž policisty natolik, že se jej rozhodli zkontrolovat. Udělali dobře. Vždyť jen při pomyšlení nad důsledky mnoha dopravních nehod, které způsobí řidiči pod vlivem alkoholu, kdekoho zamrazí.

Na výzvy k zastavení 29 letý recidivista reagoval téměř okamžitě. Předložené doklady potřebné k řízení vozidel na pozemních komunikacích řidič předložil také. Až lustrace odhalila, že má mladý muž vyslovený zákaz řízení. Následovala dechová zkouška. Přístroj ke zjišťování alkoholu v dechu vykázal pozitivní hodnoty. Na displeji se zobrazilo bezmála 2,5 promile. Opakovaná dechová zkouška pak vykázané hodnoty potvrdila.

Mladý muž byl zadržen a eskortován do policejní cely, kdy vyčkal vystřízlivění a následného sdělení podezření. Pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil opakovaně, mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Současně mu policisté zadrželi řidičský průkaz.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz