Recidivista okrádal návštěvníky rekreačního zařízení, měl ale smůlu. Dovolenou zde trávili i dva policisté

(Aktualizováno před )

Minulý týden pobývali v rekrečním zařízení ve Starých Splavech dva policisté z Ústeckého a Královéhradeckého kraje, kteří tu trávili svou dovolenou. Ve čtvrtek se od místních rekreantů dozvěděli o tom, že tu v noci a časně ráno řádil neznámý zloděj. Ten se zmocnil jejich osobních věcí včetně několika batohů a nebo například i dětského jízdního kola. Celková škoda se vyšplhala na 45 000 korun. Někteří svědci si tu v inkriminovaném čase všimli muže, jehož popis těmto dvěma policistům poskytli.

Ti pak po něm začali pátrat a byli úspěšní, zadrželi ho téhož dne ještě v ranních hodinách ve Starých Splavech i s částí lupu a předali ho přivolaným kolegům ve službě. Dokští policisté zjistili, že se jedná o majetkového recidivistu z Českolipska, kterého v několika posledních letech za krádeže pravomocně odsoudilo hned několik soudů.

Naposledy to byl Okresní soud v Děčíně, který ho 27. března letošního roku potrestal podmíněným trestem odnětí svobody v trvání 12 měsíců se zkušebním odkladem na 24 měsíců, podmínka mu končí v dubnu 2020. Policisté obvodního oddělení v Doksech jeho další majetkovou trestnou činnost z 16. srpna zadokumentovali a vyšetřovatel ho pak v této souvislosti obvinil z přečinu krádeže, za který mu nově hrozí pětileté vězení. Aby ve svém kriminálním chování na svobodě nepokračoval, podal současně státnímu zástupci podnět k jeho vazebnímu stíhání. Vazební důvody u obviněného shledal nejen státní zástupce, ale i soudce Okresního soudu v České Lípě, který ho v sobotu poslal do vazby.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz