Search
Close this search box.

Recidivista odcizil vystavený dětský kočárek

V polovině září letošního roku vystavili pracovníci jednoho z obchodů, uprostřed pasáže obchodního centra v Liberci, dětský kočárek. Uvnitř komplexu by zřejmě jen málokdo předpokládal, že se na podstavci vystavený kočárek, obehnaný provazy, někdo pokusí odcizit.
V pondělí 17. září, krátce po 17. hodině, zavítal do obchodního centra 30letý pejskař. Pravděpodobně ihned poté, co recidivista spatřil vystavený dětský přepravní prostředek, pohltil jej nával otcovství a rozhodl se jej odcizit. Snadno překonal prostor ohraničený lany a ocitl se u podstavce, z nějž kočárek okamžitě sejmul. Přelez zpět a kvapným krokem zamířil ven z obchodního centra.
Až kamerové záznamy policistům dopomohli k ustanovení recidivistovi totožnosti. Známou firmu tak o několik dní později čekalo podání vysvětlení na služebně obvodního oddělení Liberec – centrum. 30letý muž se k protiprávnímu jednání doznal. Policisté mu pak ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, na který trestní zákoník „myslí“ pobytem ve vězení na šest měsíců až tři léta.

Škoda, kterou krádeží cizinec způsobil, dosáhla bezmála 16tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient