Recidivista neodolal vystaveným teplákům

Až tříleté vězení hrozí čtyřiadvacetiletému muži z Českolipska pro opakované krádeže. Neodolal pokušení a odcizil na ulici před jedním obchodem na Úštěcku vystavené tepláky. Hodnota odcizeného ošacení činí necelých 250 korun, ale protože byl za obdobnou činnost v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán, hrozí mu nyní pro trestný čin krádeže vyšší trest.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.