Search
Close this search box.

Recidivista bude Vánoce trávit v cele

Dárky už si vybral, další bude nadělovat soud

Pomyslná klec sklapla v úterý 4. 12. 2018 nad notorickým pobertou z Jaroměřska, který má z let minulých už v policejních evidencích na tři desítky záznamů o drobné majetkové trestné činnosti. Policisté jej viní z minimálně deseti případů krádeží zahradního náčiní, nářadí, jízdních kol a dalších věcí z garáží, kůlen a přístavků obyvatel Jaroměře a okolí, spáchaných v letních a podzimních měsících 2018. Posledním případem, který mu policisté přidali na seznam spáchaných skutků, se stala krádež finanční hotovosti z ordinace praktického lékaře. Celkovou způsobenou hmotnou škodu policisté dosud nevyčíslili, ale bude se pohybovat v řádech deseti tisíců korun. Ale i když muž nemá na svém kontě způsobených škod astronomické částky, policisté mají zdokumentováno, že svým spoluobčanům škodil sice v malém, ale neustále.

Policejní vyšetřovatel proto podal podnět na jeho vzetí do vazby. Muž ve věku 31 let si tak nadcházející vánoční atmosféru na svobodě zřejmě neužije, ale bude ji trávit za mřížemi a čekat tam na další průběh vyšetřování. Zcela určitě tomu dopomůže i skutečnost, že všech činů se dopouštěl i přesto, že mu ještě nevypršel podmínečný trest odnětí svobody za krádeže, spáchané v období uplynulých třech let. Soud jej tentokrát může poslat do vězení až na pět let, a to bez podmínky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient