Search
Close this search box.

Rath zvažuje kandidaturu do Senátu. Co za tím vězí?

David Rath, který je od letošního června nepravomocně odsouzen za korupci k osmi a půl letům, zvažuje kandidaturu do Senátu.

Pokud by se opravdu rozhodnul pro kandidaturu, zvolí si obvod Litoměřice, kde v letech 2012 a 2013 strávil ve vazební věznici osmnáct měsíců. Podle jeho slov zná díky tomu toto město z obou stran, jako občan, ale i jako vězeň.

Rath by se v kampani na senátora chtěl zaměřit především na zdravotnictví, jeho hlavním tématem by bylo zabránění zprivatizování nemocnic.

V tuto chvíli také ještě není rozhodnut, za který subjekt by kandidoval. Spekuluje se ale i o Pravé bloku Jany Bobošíkové.

Dalším důvodem, proč chce do Senátu, je to, že má pocit, že je v horní komoře parlamentu nuda a on by to rád tam více svou přítomností rozvířil.

Zároveň vyvrací domněnky, že by chtěl být senátorem proto, aby získal imunitu a nemusel tak nastoupit do vězení. V tuto chvíli čeká, jak dopadne rozhodnutí odvolacího soudu.

David Rath už dříve působil v politice. V jednu dobu byl i hejtmanem za Středočeský kraj. V té době byl členem ČSSD.

Počátkem příštího týdne se musejí zájemci o kandidaturu do Senátu zaregistrovat, takže na rozhodování zbývá Davidu Rathovi několik posledních dní.

Senátní volby se uskuteční letos 5. a 6. října a to ve třetině obvodů. Druhé kolo je na programu klasicky o týden později.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient