Search
Close this search box.

Rapid pořádal druhý turnaj 1. juniorské ligy

V neděli pořádal Rapid v krásnobřezenské hale druhý „turnaj“ 1. Juniorské ligy a do Ústí nad Labem přijely vskutku zajímavé týmy a to SK Olympik Mělník a SK Interobal Plzeň. Čtvrtým týmem, který mohli diváci vidět v akci, byl FC Baník Chomutov, s nímž však Rapid hrál již na minulém turnaji a tak na každou kategorii Rapidu čekala dvě utkání, nejprve proti Mělníku, následně proti Plzni. Na předchozím turnaji v Chomutově nezískali junioři Rapidu ani bod, přesto především U17 ukázala, že by mohla řadu soupeřů potrápit.

A právě kategorie U17 otevřela svým utkáním proti Olympiku Mělník futsalový den v Krásném Březně. Rapid vstoupil do utkání skvěle, když se po pár minutách hry prosadil pěknou střelou pod břevno Martin Dvořák. Průběh utkání bohužel kopíroval zápasy z minulého turnaje U17. Junioři Rapidu vyhráli zaslouženě první poločas 1:0, soupeř však na začátku druhého poločasu dokázal vyrovnat a záhy se dostat do vedení. Zatímco Rapid své šance na vstřelení dalších branek nevyužil, Mělník byl efektivnější a přidal další dvě branky. Rapidu nepomohla ani přesilovka po červené kartě jednoho z hráčů Olympiku. Rapid tak v prvním utkání podlehl Mělníku 1:4, přesto opět předvedl konkurenceschopný výkon.

Stejní soupeři na sebe narazili v kategorii U19. Zde byl průběh utkání oproti zápasu mladších kategorií jasnější a v režii Olympiku Mělník, jednoho z největších favoritů celé soutěže. Rapid se v kategorii U19 potýká s častými změnami v kádru, proti Mělníku se poprvé v dresu Rapidu představil Patrik Pek. Ani ten však nezabránil pětibrankovému vedení Olympiku po prvním poločasu. Ve druhém poločasu Rapid srovnal krok a lépe bránil a dočkal se čestné branky, kterou vstřelil Václav Sloup. Více než na prohru 1:8 však tato branka nestačila.

Největší naděje na bodový zisk se upínaly k zápasu „sedmnáctky“ proti vrstevníkům z Plzně. Plzeň disponuje kvalitními individualitami, které dělali obraně Rapidu po celý zápas velké problémy. Rapid však skvěle bránil a vyrážel do nebezpečných brejků, v součtu celého zápasu je však nutno přiznat, že Plzeň měla převahu a více šancí. Díky skvělému týmovému výkonu a také zákrokům brankáře a kapitána Martina Džudži se podařilo získat historicky první bod v celostátní juniorské lize za remízu 0:0!

V závěrečném utkání celého dne se sešli opět stejní soupeři v kategorii U19. Rapid čelil velice kvalitnímu soupeři v jehož řadách nastupuje například mládežnický reprezentant Tomáš Buchta. „Devatenáctka“ oproti utkání s Mělníkem podala zlepšený výkon a i když měl soupeř z Plzně převahu, dokázal Rapid dlouho držet se soupeřem krok. Stejně jako v předchozím utkání se i tentokrát dokázal Rapid gólově prosadit a to zásluhou Davida Veselého. Výsledný dojem kazí zbytečné branky v závěru utkání, které měly za následek nepříliš lichotivý výsledek 1:7 z pohledu Rapidu.

Celý turnaj však lze hodnotit jednoznačně pozitivně. Rapid se dočkal historicky prvního bodu v 1. Juniorské lize a na tento bodový zisk bude chtít navázat na dalším turnaji, který se uskuteční v neděli 9.12. v dalekém Tišnově, kde na Rapid čekají AC Gamaspol Jeseník a ASM Dolní Loučky.

U17
FC Rapid Ústí nad Labem – SK Olympik Mělník 1:4 (1:0)

Branka Rapidu: Dvořák

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Interobal Plzeň 0:0

U19
FC Rapid Ústí nad Labem – SK Olympik Mělník 1:8 (0:5)

Branka Rapidu: Sloup

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Interobal Plzeň 1:7 (0:3)

Branka Rapidu: Veselý

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient