Search
Close this search box.

Rapid podlehl doma pražským Wizards 3:4 – pokračuje tak v neúspěšné sérii

Další kolo 2.ligy si nachystal pro diváky duel mezi Rapidem a pražskými Wizards, kteří potřebovali nutně bodovat, aby udělali další krok k záchraně. Utkání se hrálo netradičně v Krásném Březně, které nahradilo tradiční Slunetu. Úplný začátek zápasu patřil Rapidu, jehož první čtyřka nepustila hostující hráče téměř k míči.

Tento úsek hry ovšem přerušil hostující tým ze svého pohledu nejlépe jak mohl. Hráči Rapidu nedostatečně pokryli nabíhajícího Tomáše Urycha, který si poradil s odraženou střelou svého spoluhráče – 0:1. Rapid se nestihl z první branky pořádně oklepat a už to bylo 0:2. Hostující tým využil zmatečné situace, při které domácí Rapid přestal hrát. Hosté rozehráli rychle rohový kop, který dostali až do ústecké svatyně a už to bylo o dvě branky.

Mezi 8. a 12.minutou si vytvořil Rapid tlak, který vyústil v branku Tomáše Vobořila na 1:2. Poté přišla silná pětiminutovka hostů, během které dvakrát nastřelili tyč, ale tento úsek byl nakonec bez inkasované branky. Závěr prvního poločasu patřil Rapidu, ale střely Martina Gajdoše ani Radka Hanzlíka se neujaly a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

První střelecký pokus druhého poločasu si připsal hostující Michal Blažek, ale jeho střela byla zblokována. Ve 22.minutě přišla spolupráce Martina Dlouhého a Martina Gajdoše, ale druhý jmenovaný vystřelil vedle hostující branky. Ve 24.minutě to však bylo mnohem veselejší. Adam Virt nalezl v předbrankovém prostoru Václava Sloupa, který mazácky obešel hostujícího brankáře a srovnal na 2:2. Ve 28.minutě Rapid dokonal obrat! Tomáš Vobořil nalezl přesnou přihrávkou Radka Hanzlíka, pro kterého nebyl problém dopravit míč do odkryté branky – 3:2. Místo toho, aby branka hochy uklidnila, tak přišla šťastná branka hostí. Ti rozehráli rohový kop, jež si Adam Virt srazil do tyče a na následnou dorážku neměl brankář Tomáš Votava nárok – 3:3. Po této brance přišla vyrovnaná pětiminutovka, která byla plná emocí a osobních soubojů, ale žádnou vylouženou šanci diváci neviděli. Zápas se začal lámat ve 38.minutě, kdy Václav Sloup zakopl po faulu míč, obdržel druhou žlutou kartu, tím pádem i červenou a svůj tým tak poslal do oslabení. První polovinu oslabení Rapid výborně odbránil, ale na počátku 40.minuty se dostal do tutovky hostující Čáha, ale brankář Tomáš Votava skvěle zakročil.

To, co se nepodařilo Františkovi Čáhovi, to se povedlo Jiřímu Tomkovi, který v přesilovce vystřelil ze střední vzdálenosti a jeho střela doputovala až do branky – 3:4. V úplném závěru utkání zahráli hostující hráči rukou a jelikož v tu dobu měli na kontě 5 akumulovaných faulů, dostal Rapid možnost za pět minut dvanáct srovnat z desetimetrového kopu. K tomu se postavil Tomáš Vobořil, ale jeho střelu hostující brankář Koudelka zlikvidoval a hosté se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 3:4.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):“Soupeř přijel hrát o záchranu, přesto jsme nastoupili do zápasu nekoncentrovaně a během prvních pěti minut dvakrát inkasovali. Poté se hra vyrovnala a po několika šancích se nám podařilo snížit. Do druhého poločasu jsme vstoupili se zlepšeným výkonem a dostali jsme se do vedení 3:2. Začali jsme hrát v pohybu a proměňovat brankové příležitosti. Bohužel pro nás soupeř vzápětí vyrovnal a ke konci zápasu jsme nedokázali ovládnout emoce a po zbytečném vyloučení jsme v oslabení obdrželi rozhodující gól. V závěrečném tlaku se nám nepodařilo vyrovnat, utkání by podle mého názoru slušela remíza. Musíme RAPIDně zlepšit chování a samotný přístup k zápasu. Škoda, že se utkání nemohl odehrát v naší domácí hale na Slunetě. Gratulujeme soupeři.“

Tomáš Imlauf (Wizards DDM Praha 10):
„Hráli jsme koncentrovaně, snažili se eliminovat první čtyřku Rapidu plnou individualit. Jsem velmi rád, že poté, co se Rapid dostal zpět do zápasu a prohospodařili jsme dvoubrankové vedení, jsme ukázali charakter a utkání zlomili v náš prospěch. Rozhodujícím faktorem bylo, že jsme soupeři nedovolili kopat více desetimetrových kopů a poslední druhý pokutový kop náš gólman chytil.“nčaftem, my jsme těžili a trestali po chybách soupeře. Rozhodla podle mého názoru naše větší zkušenost.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient