Search
Close this search box.

Raduan Nwelati byl hostem výroční konference odborů Kovo MB

Primátor Mladé Boleslavi a senátor za Mladoboleslavsko a Turnovsko Raduan Nwelati byl hostem výroční konference Odborů Kovo MB, která se konala ve čtvrtek 28. listopadu ve Škoda Auto Muzeu.

Raduan Nwelati na konferenci přednesl projev v němž se věnoval nastavené spolupráci mezi společností Škoda Auto a městem Mladá Boleslav, především díky činnosti Výboru pro spolupráci se Škodou Auto a Okresní hospodářskou komorou. Zároveň také poděkoval předsedovi Jaroslavu Povšíkovi za práci odborů a poblahopřál mu k jeho znovuzvolení do čela odborářské organizace.

Primátor Mladé Boleslavi dále zdůraznil, že odboráře vnímá jako úspěšné vyjednavatele s vedením automobilky při vyjednávání o atraktivních podmínkách pro zaměstnance. Připomněl, že i díky tomu je Škoda Auto jedním z nejúspěšnějších a nejvyhledávanějších zaměstnavatelů v České republice.

Vzhledem k tomuto silnému potenciálu, jehož cílem má být spojený občan města a spokojený zaměstnanec, nabídl Odborům Kovo MB přítomnost ve Výboru pro spolupráci se Škodou Auto a Okresní hospodářskou komorou a řekl, že přítomnost zástupce Odborů Kovo MB a jeho podněty a připomínky budou přínosem nejen pro práci výboru samotného, ale zároveň alternativním pohledem na danou problematiku, a že posunou spolupráci mezi městem Mladá Boleslav a společností Škoda Auto na kvalitativně vyšší úroveň.

Uvedl také oblasti, které bude město Mladá Boleslav ve spolupráci z automobilkou a odbory řešit jako prioritní. Je to především bezpečnostní situace ve městě, dopravní obslužnost města a jeho okolí a systém zaměstnávání a ubytovávání agenturních pracovníků, kteří v mladoboleslavském závodě pracují. Zároveň nabídl svou pomoc i z pozice senátora.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient