Raduan Nwelati a Jiří Müller postupují do druhého kola senátních voleb

Obyvatelé senátního obvodu Mladoboleslavsko a Turnovsko volili nového senátora, který bude region v horní komoře Parlamentu zastupovat příštích šest let. První kolo nového senátora neurčilo, nikdo ze sedmi kandidujících nezískal potřebných víc než 50 % hlasů. Vítězem se nicméně stal primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS), který získal 33,86 %. Soupeřem ve druhém kole mu bude Jiří Müller, starosta Kosmonos, který kandiduje za hnutí ANO 2011, a dostal 17,90 % hlasů. K senátním volbám tentokrát na Mladoboleslavsku a Turnovsku přišlo 45,66 % lidí, což je zhruba o šest procent více, než v prvním kole při minulé volbě senátora. Druhé kolo se uskuteční už v pátek a v sobotu, tedy 12. a 13. října.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.